آموزش و تربیت بدنی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
چهارشنبه, 05 شهریور 1393 ساعت 08:11

آموزش در آتش نشانی به معنای سرمایه گذاری در ایمنی پایدار جامعه است

رسالت حوزه معاونت آموزش در آتش نشانی این است که به مردم بیاموزید چگونه رفتار نمایند تا از گزند حریق و حوادث دور مانده یا به عبارتی دیگر جهت پیشگیری از آنچه کنند. همچنین آمادگی آنها را جهت مقابله با حوادث بالا برده تا از خسارات جبران ناپذیری که گاه جان و مال آنها را تهدید می کند در امان بمانند و یا آنها را به حداقل رسانده و کاهش دهند.

اهداف کلی برنامه های حوزه معاونت آموزش در آتش نشانی بیرجند:

ارتقاء آموزش های پیش از خدمت و ضمن خدمت کارکنان سازمان با هدف افزایش آمادگی تخصصی به منظور انجام بهینه وظایف و مسئولیت ها

توسعه و ارتقاء آموزش های ایمنی برای اقشار مختلف جامعه به منظور افزایش اطلاعات ایمنی

حوزه معاونت آموزش و تربیت بدنی سازمان آتش نشانی بیرجند از دو اداره مجزا که زیر نظر معاون آموزش و تربیت بدنی فعالیت می نمایند تشکیل می گردد:

1-اداره آموزش                                       2-اداره تربیت بدنی

فعالیت حوزه آموزش آتش نشانی بیرجند به طور کلی به دو بخش تقسیم می گردد:

الف: آموزش های درون سازمانی                                ب: آموزش های برون سازمانی

1- آموزش های درون سازمانی

آموزش های تخصصی عملیاتی: علم و فناوری و تجهیزات نو همیشه راه های جدیدی در مقابله با حریق ها و حوادث گوناگون معرفی می کند و آتش نشانی ها باید در این مسیر حرکت کنند و از تکنولوژی و علم روز عقب نمانند. لذا رسالت حوزه آموزش،پرورش و فراگیری آنها و انتقال به نیروهای عملیاتی سازمان است و این مهم باید همیشه در سطوح مختلف تداوم داشته باشد.

2- آموزش های برون سازمانی

آموزش های برون سازمانی دارای اهمیت فراوانی است که هیچگاه نباید از آن غفلت شود و جهت پایدار شدن فرهنگ ایمنی در جامعه باید تداوم داشته و در سطوح مختلف برنامه ریزی گردد،در این بخش نیز حوزه معاونت آموزش و تربیت بدنی آتش نشانی بیرجند برنامه ریزی های مدونی دارد که به ذکر آنها می پردازیم

آموزش مهد کودک ها،آموزش مدارس،کارخانجات،شرکت های صنعتی ،بیمارستان ها،مراکز اداری،اصناف و ....

ادره تربیت بدنی:

تربیت بدنی سازمان با مساعدت مدیر عامل توانسته است با فراهم نمودن امکانات ورزشی در ایستگاه ها و سالن های ورزشی سطح شهرستان اولین قدم را در جهت آمادگی جسمانی پرسنل بردارد.ضمن اینکه برگزاری مسابقات و تست های ورزشی ویژه پرسنل نیز در جهت پیشبرد این هدف است همچنین فراهم آوردن شرایط برای پرسنل به ویژه ورزشکاران سازمان برای شرکت در مسابقات مختلف در سطح شهرستان،استان،کشوری و بین المللی که خوشبختانه نتایج خوبی نیز کسب شده است از افدامات دیگر می باشد. تربیت بدنی با پیگیری سه روش ورزش عمومی در سازمان حرفه ای و ورزش تخصصی با عنوان مسابقات عملیاتی ورزشی توان جسمانی کارکنان کادر را افزایش خواهد داد.

آخرین بروز رسانی در سه شنبه, 28 بهمن 1393 ساعت 10:19
 
 
 
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان آتش نشانی بیرجند می باشد
طراحی و پیاده سازی توسط : مجتمع برنامه نویسی حرفه ای ایرانیان